Where are you located?

Heineken Original Bottle

Origjinale

Kudo që të shkosh në botë, është gjithmonë freskuese të shohësh diçka që e njeh. Ajo shishe jeshile, ylli i kuq, ‘e’ e buzëqeshur… si një mirëseardhje e menjëhershme nga një mik i vjetër.

Vlerat ushqyese PER 100 ML

Vlerat ushqyese

PER 100 ML

ENERGJI 176kJ / 42 kcal
YNDYRNA 0 g
NGA TË CILAT TË NGOPURA 0 g
KARBOHIDRATE 3.2 g
NGA TË CILAT SHEQERNA 0 g
PROTEINA 0 g
KRIPË <0.01 g

Krijuar për të qënë më e mira që prej 1873.

Për mbi 150 vjet, një angazhim i pandërprerë për pastërtinë dhe cilësinë e kanë bërë Heineken® markën më ikonike të birrës në botë. Kur sheh yllin e kuq në shishen e gjelbër, e di se çdo gllënjkë e ftohtë, e freskët do të japë atë aromë të këndëshme me nota delikate të frutave. Një traditë e shijes që jeton prej më shumë se një shekull e gjysmë falë thjeshtësisë dhe cilësisë së përbërësve dhe vëmendjes së përpiktë ndaj procesit të krijimit.

Mov Thumb Heineken Original Botle
KRIJIMI I BIRRËS

Bukuria e të krijuarit birrë

Bukuria e të krijuarit birrë është se është një proces natyror, i përmirësuar nga mjeshtërit për të krijuar pijen e përsosur. Birra Heineken® lager përmban vetëm tre përbërës kryesorë: elb, hops dhe ujë. Kur shtohet majaja jonë A, Heineken® shndërrohet në mënyrë magjike në pijen që ne të gjithë e njohim dhe e duam.

Zbulo më shumë

Our products

Ndaje këtë faqe

FAQ

Rreth Heineken® Original

Mënyra më e mirë për të ruajtur birrën tënde Heineken® është në një vend të freskët dhe të thatë larg dritës dhe nxehtësisë direkte. Sigurisht, nëse jeni gati ta shijoni menjëherë, vendoseni në frigorifer derisa të ftohet në rreth 5 ° C.

Birra është një produkt natyral kështu që ka një jetëgjatësi të kufizuar ruajtjeje. Birra jonë do të qëndrojë e freskët për rreth gjashtë muaj, prandaj kontrollo datën e skandencës në birrën tënde Heineken® për t'u siguruar që po shijon birrë të freskët dhe cilësore.

Vëllimi i alkoolit i Heineken® pilsner është 5%.

Birra përmban gluten, e cili vjen nga drithi i përdorur për ta pjekur atë. Vetëm një pjesë e glutenit ndodhet në birrë - sasia e saktë varet nga lloji i grurit të përdorur. Pirja e birrës me elb lë vetëm gjurmë gluteni në birrë, ndërsa gruri kontribuon shumë më tepër. Procesi i krijimit gjithashtu mund të ndikojë në përmbajtjen e glutenit. Në përgjithësi, sa më e qartë dhe e verdhë të jetë birra, aq më pak gluten përmban. Disa njerëz janë alergjikë ndaj glutenit dhe duhet të ndjekin një dietë që minimizon ose përjashton marrjen e glutenit. Nëse birra mund të jetë pjesë e një diete të tillë apo jo varet nga shkalla e alergjisë dhe lloji i birrës së konsumuar. Në shumë raste, birrat e zeza nuk paraqesin problem për njerëzit që kanë alergji ndaj glutenit. Sidoqoftë, i takon individëve të vlerësojnë ndjeshmërinë e tyre.

Jo. Heineken® ka një politikë të mos përdorimit të lëndëve të para OMGJ.

Jo. Heineken® prodhohet duke përdorur një proces të prodhimit natyror pa aditivë. Ai përmban ujë, maja elbi, hops, dhe maja speciale Heineken® A për fermentim në procesin e krijimit.