Where are you located?

Historia e birrës më të famshme në botë

Heineken Experience The story of the world's most famous beer
The Heineken Experience

Historia e birrës më të famshme në botë

Heineken Experience është një atraksion i vendosur në fabrikën e birrës së parë të Heineken në qendër të qytetit të Amsterdamit.

Heineken Experience dhe më shumë…

Mësoni rreth trashëgimisë së Heineken®, procesit të krijimit, risive, sponsorizimeve dhe çfarë duhet për t’i shërbyer një Heineken në një tur 1.5-orësh. Në fund të turit ju mund të shijoni një Heineken ose dy. Heineken Experience tërheq njerëz nga e gjithë bota kuriozë se si mund të rritet një fabrikë birre e vogël Amsterdam për t'u bërë një nga Brandet kryesore të birrës në botë. Por ka më shumë në ndërtesë se kaq. Ajo është gjithashtu një vend i përshtatshëm për të krijuar event të përsosur. Nga një festë në një takim, nga një drekë në një prezantim, Heineken Experience premton ta bëjë atë të paharrueshme. Dhe mbani mend, disa nga idetë më të mëdha filluan në diçka aq të vogël sa një mbajtëse birre.

Heineken Experience - The Best ‘Dam Welcome

Mirësardhja e Amsterdami

Amsterdami i ka të gjitha. Dhe ne duhet ta dimë, sepse ne kemi lindur këtu. Pra, kur vizitoni Amsterdamin, na shihni së pari dhe lërini stafin e Heineken Experience të jenë disa nga miqtë tuaj vendas.

FAQ

Më shumë rreth Heineken Experience

Heineken Experience është një atraksion në fabrikën e birrës së parë të Heineken në qendrën e qytetit të Amsterdamit. Në 1988, fabrika e birrës u mbyll për shkak të pamundësisë për të përmbushur kërkesën e lartë. Në ditët e sotme, ju mund të mësoni në lidhje me trashëgiminë e Heineken®, procesit të krijimit, risive, sponsorizimeve dhe çfarë duhet për t’i shërbyer një Heineken në një tur 1.5-orësh. Në fund të turit ju mund të shijoni një Heineken ose dy.

Ashtu si Amsterdami është i hapur 365 ditë në vit, ashtu jemi edhe ne! Ne jemi të lumtur t'ju mirëpresim gjatë orëve të mëposhtme të hapjes: e hënë deri të enjten - 10:30 deri në 19:30 (Pranimi i fundit 17:30) E Premte deri të Dielë - 10:30 deri në 21:00 (Pranimi i fundit 19:00) Dhjetor 24 dhe 31 - 10:30 deri në 16:00 (Hyrja e fundit 14:00) Gjatë korrikut dhe gushtit, aplikohen oraret e fundjavës.

Heineken Experience ndodhet në Stadhouderskade 78, 1072 AE në Amsterdam. Transporti publik: Tramvajet 1, 7, 19 dhe 24 dhe metro 52 ndaleni pikërisht në qoshe! Për pyetje në lidhje me biletat, ju lutemi dërgoni një email tek sales.experience@heineken.com ose telefononi +31 (0) 20 261 1323. Për pyetje të tjera, ju lutemi dërgoni një email tek sales.experience@heineken.com ose telefononi +31 (0 ) 20 721 5300 Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes Facebook ose Instagram

Ne jemi shumë krenarë për ndërtesën tonë historike. Fatkeqësisht, kjo gjithashtu e bën më të vështirë të jesh adapte me karriget me rrota. Nëse dëshironi të vizitoni Eksperiencën Heineken me karrige me rrota, ju lutemi na tregoni duke kontrolluar kutinë kur blini biletën tuaj, kështu që ne jemi në dijeni të vizitës tuaj. Ju lutemi këshillohuni që orët tona më pak të ngarkuara të hyrjes janë gjatë javës para orës 13:00 të CET

Fëmijët lejohen në atraksion për sa kohë shoqërohen nga një i rritur. Ne nuk u shërbejmë pije alkoolike vizitorëve nën moshën 18 vjeç. Në këtë rast, ata do të marrin 2 gota kompliment me pije freskuese ose ujë. Ju lutemi vini re se karrocat nuk lejohen në turne. Mund ta lini në gardërobën tonë (pa pagesë).

Ne kemi një gardërobë në dispozicion në atraksion dhe është pa pagesë. Kështu që ju thjesht mund t'i lini gjërat tuaja të sigurta me ne dhe të shijoni turneun me duart tuaja të lira.

Heineken Experience është në anglisht. Sidoqoftë, aplikacioni ynë do të zgjasë vizitën tuaj edhe më tej! Aplikacioni Heineken Experience është një udhëzues audio dhe video, i cili do t'ju ofrojë informacion shtesë të turneut në anglisht, holandisht, gjermanisht, frëngjisht, italisht, spanjisht, portugalisht, kinezisht dhe rusisht. Në rast se nuk mund ose nuk dëshironi të përdorni pajisjen tuaj, ne kemi pajisje me qira në dispozicion për një tarifë të vogël.

Heineken Experience - Meetings and events - Heineken
TAKIMET DHE EVENTET

Le t'ju ndihmojmë të krijoni një event perfekt

Çdo gjë nga një festë në një takim, një drekë në një prezantim produkti, ne jemi gati. Na kontaktoni dhe ne do ta bëjmë eventin tuaj një përvojë të paharrueshme.

Experience more